Resubiterla University
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Resubiterla University


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Praf din cuvinte

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:31 am

Ooc: o seara furtunoasa de primavara, in care se incearca o descoperire interesanta, invatatul pentru examen! Ora 20:30, rpg momentan deschis

Bic: Se juca cu degetul pe marginea cestii de cafea oftand, intorcand fila dupa fila si rugandu-se sa nu apara nimeni
'Daca mai apare vr-un fatarnic pe aici, ii bag cartea asta pe gat, macar ia o nota mai mare de 5 fara ad abani! Ma-sa!" transcrise ceva pe o hartie
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:05 pm

Stateam la o masa plina de carti cu poezii si romane de dragoste.Gandul meu era pierdut prin diferite locuri iar ochii ca abisul priveau randurile patate de cerneala minciunilor citindu-le fara pic de interes.Vroiam o tema interesanta pentru romanul meu insa nici acum,dupa ce timpul parca se oprise in loc,nu vroia sa apara.
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:07 pm

Inchise cartea lasandu-se pe spate
'Ce rost are? Oricum, pana maine voi uita" Se ridica plimbandu-se prin camera imensa
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:09 pm

Continuam sa rasfoiesc carte dupa carte,minute dupa minute fara nici un rost.Mi-am dat jos ochelarii finuti de la ochi lasandu-mi capul pe spate obosit si dezamagit in acelasi timp
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:10 pm

-Ceva interesant? Intreba luand o carte, ce parea abia terminata de pe masa, uitandu-se la titlul ei
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:11 pm

-Din pacate nu..parca toate aceste carti nu fac altceva decat sa-mi sporeasca plictiseala
Spun eu ramanand in aceeasi pozitie
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:16 pm

Sunetul strident, de lemn lovit perturba amera, cand aceasta se apropie de fereastra. Se uita o clipa la ploaie si-apoi se-ntoarse pe calcaie, aplecandu-se in timp ce isi trecu capul pe dupa umarul baiatului. CItea atenta cartea
-E un stil foarte copilaros...de cine e scrisa? Isi retrase incet capul
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:18 pm

-william shakespeare...
Spun eu privind-o cu coada ochiului calm
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:23 pm

Reciti randurile teatrale si parca se albi brusc
-Ah Seaksper Hamlet, partea aceasta , recunosc cu durere mi s-a parut copilaroasa si totusi, la o analiza e ceva mai profund, totusi Seaksper e unul dintre autorii mei preferat,sau cel putin in criele mele de narcisism fondat si amoros
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:27 pm

-Am nevoie de cineva sa ma inspire si singurul perfect pentru asta este Shakespear.Operele lui au fost atat de iubite de critici incat,trebuie sa recunosc,am fost putin uimit.Stilul lui de a-si exprima trairile pe aceste foi este foarte aparte.Lucru pe care il admir in special la autori
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:32 pm

Usa bibliotecii se deschise incet, inauntru intrand Jasmine. Incepu apoi sa se plimbe printre rafturi, cautand cateva carti.
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:36 pm

-Da asa e, un mod unic. Totusi, se incrunta usor, daca fiecare autor nu aduce ceva nou prin stilul sau, degeaba exista ca autor, e unul esuat. Zambi trist. Se uita in sus, vazand neonul ce palpaia frenetic, odata, de doua ori, liniste si intuneric. Zambi si se uita la baiat
-Se pare ca furtuna e mult prea puternica, merg sa aprind o lumanare
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:39 pm

In cele din urma Jasmine gasi cartile pe care le tot cauta . Le lua pe toate in brate, desi erau cam grele se chinui sa le care pana ce ajunse la o masa libera.
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:39 pm

-Pe mine tot aici ma vei gasii..tot acest loc bantuind
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:41 pm

Se opri langa un dulapior si lua deaco cateva lumanari c u suport. Aprinse doua si se intoarse cu una catre baiat
-Cred ca ai nevoie de asta pentru a citi
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:42 pm

"Daca am sa vad eu sa citesc ceva.. e bine ! " Isi zise in gand, in timp ce puse cratile pe masa si se aseza pe scaun.
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:44 pm

Ochii fetei s e dilatara incet, vazan dumbre in miscare. Zambi si-s dadu ochelarii jos
"Mai e cineva, slava cerului pentru desen, pot deosebi umbrele"
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:45 pm

"Bine ca am bricheta la mine!"Isi zise in gand, in timp ce o scoase din buzunar si o aprinse.Nu prea vedea bine, insa incepu sa citeasca.
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:46 pm

Eram obisnuit sa citesc pe intuneric.Mi-am pus ochelarii la ochi dand pagina dupa pagina
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:46 pm

Ridica lumanarea privind-o pe fata
-Buna seara, saluta respectos apoi se intoarse catre baiat
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:46 pm

-Mda, buna seara.. murmura ea , uitandu-se putin la fata , apoi isi baga iar nasul in carti.
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:48 pm

Imi tineam tamplele sprijinite de pumn citind la fel..absent
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:49 pm

In cele din urma fata stinse bricheta , caci incepuse sa se incalzeasca si o ardea putin la deget.
"La naiba!"
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:49 pm

Aseza lumanarea pe masa zambind sters. Se aseza pe un scaun langa baiat si lua o carte in mana, analizand-o
-stiti, am citit o carte de mult ce m-a inspirat in multe privinte...
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:52 pm

Mi-am indreptat privirea spre fata ascultand-o atent
Sus In jos
Continut sponsorizat





Praf din cuvinte Empty
MesajSubiect: Re: Praf din cuvinte   Praf din cuvinte Icon_minitime

Sus In jos
 
Praf din cuvinte
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Resubiterla University  :: I : Universitatea Resubiterla :: Biblioteca universitatii-
Mergi direct la: