Resubiterla University
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Resubiterla University


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bucataria....plictiseala si mancare T_T

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:08 am

Am intrat in bucatarie, asezandu-ma jos plicisita, si am scos un carnetel, un creion si un mic trandafir negru, incepand sa desenez.
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:11 am

Ochii mei de un albastru glaciar priveau scarbita mancarea groaznica ce mi se puse pe tava .M-am asezat jos si cu scarba am inceput sa mananc .Era greu ...Greu sa accept ce am ajuns si ce am putut sa fac de cand ma aflam aici .
-"Vreau sa traiesc nu doar sa supravietuiesc."
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:22 am

Mi-am intors putin privirea spre tava mea cu mancare, privind-o scarbita.

-Yax..bleax..
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:26 am

-"Nu pot supravietui nici 5 luni aici d'apai 10 ..Cat despre a trai nici nu mai pun problema.."
M-am dus langa Sayuri apoi am privit-o total compatimitoare zambind .I-am pus si tava mea in fata .
-observ ca iti "place" la cat de "mult" mananci ..
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:28 am

-Da..yax. Am continuat sa privesc tavile scarbita, apoi le-am luat si le-am pus pe alta masa. -Acum ma simt mai bine.
Am ras usor.
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:33 am

-Oarecum perfect
I-am sarutat fruntea apoi m-am asezat langa ea . Mi-am luat un caiet si am inceput sa continui poezia in timp ce o melodie din ani ' 70-'80 imi rasuna in craniu :
-"Let's not fight it anymore ...
Unpack the bags and close the door
I'll never leave you..."
Mi-am tras o palma in cap insa aceste versuri de inceput tot imi rasunau in creier apoi am soptit :
-But girl I love you .
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:44 am

-Ce canti? Am intrebat, oarecum interesata, si aruncand o mica privire la carnetel.
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:46 am

-Mai mult imi aduc aminte de melodia pe care o ascultam acum 5 ani cand eram libera .Sau mai bine spus cand credeam ca sunt libera. In carnetel e o poezie ,care se aseamana mult cu acea melodie ..E ceva de dragoste ,intre tristete ,duel si indiferenta.
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:48 am

-Waw..Am zis, cazand pe ganduri si zambind. -Pai, e interesant Razz
Am cascat, ridicandu-ma.
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:52 am

-Si unde ai de gand sa mergi acum ? am intrebat-o aranjandu-mi sacoul negru si cravata putin patata de sange .
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 5:57 am

-Nu stiu. Sa ma plimb...vi?
Am zambit, oarecum cam fericita.
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:05 am

-As you wish ...
M-am ridicat privind-o atenta apoi am urmat-o ,disturbata fiind de sunetul ritmat scos de tocurile mele .
-"Las-o sa vorbeasca despre ea ,eu vrobesc despre mine si toti cei care cred ca merita sa exist ."
Mintea mea zbura departe ,si melodia aceea continua sa imi cante in cap de atatea ori .
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:07 am

Saream si ma distram pe hol, fericita si razand.

-Cea mai tare zi din viata mea! ^^
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:09 am

-Scuza-mi indiscretia insa de ce?am intrebat ridicand o spranceana si oftand apoi am continuat :
-...nu inteleg ce te face asa ..fericita. No
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:11 am

-Hmm..nu stiu! Razz Dar stiu ca sunt fericita ^^
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:15 am

Razele soarelui ne ardeau fetele . Mi-am atins obrazul.
-"Poate sa fuga?Ma pot ascunde? Putem zbura?Pot eu ramane? Si iar o luam de la capat ..."
O priveam pe Sayuri schitand un zambet .
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:18 am

Incepeam sa fac piruete.

-Ma plictisesc.
Sus In jos
Noko

Noko


Numarul mesajelor : 29
Karma : 5538
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:22 am

-Si..ce vrei sa faci printeso ? am intrebat-o usor curioasa apoi m-am apropiat de ea punandu-mi mana grea pe umarul ei firav
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 24
Karma : 5532
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/04/2009

Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 6:24 am

-Nu stiu. Am cazut umpic pe ganduri.
M-am apropiat de un geam si am aruncat privirea afara.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bucataria....plictiseala si mancare T_T Empty
MesajSubiect: Re: Bucataria....plictiseala si mancare T_T   Bucataria....plictiseala si mancare T_T Icon_minitime

Sus In jos
 
Bucataria....plictiseala si mancare T_T
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Resubiterla University  :: I : Universitatea Resubiterla :: Caminul studentesc :: Cantina :: Bucataria-
Mergi direct la: