Resubiterla University
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Resubiterla University


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:04 am

Ooc: momentan e deschis rpg-ul, locul desfasurari? Pai, sa vedem se intelege de la sine cred, camera mea, o dimineata ploioasa in jurul orei "7:50" dimineata.

Bic: Fuma. In mo dincredibil fuma, sperand ca s eva plictisi atat de rau incat va uita. ISi musca buza inferioara, luand rujul rosu aprins pe dinti.
" Ploua si-atunci si ploua si-acum, diferente? Acum imi ploua cu durere" privi chiauna stropii diminetii, sperand sa adoarma cat de curand posibil. Spera sa se trezeasca si sa scrie iar, sa simta cum butoanele masini de scris o fac sa tremure si sa-si aminteasca, de frunze, de ploaie, de fum si de pian
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:23 am

Kaito intreba pe coridor de volumul de care inca nu reusise sa faca rost, dupa atatea ore.
Incepu sa injure in barba morocanos dupa ce inca o boboaca izbucni in ras cand il vazu si auzi.
Ofta batand in ultima usa de pe coridor, ignorand complet afisul.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:27 am

"Oare ciar trebui sa infig pil ade unghii in gatul cuiva ca sa se prinda ca nu-i gluma?" Ofta si lasa paharul jos, luandu-si pila de unghii in mana. merse incet si deschise usa tragandu-l pe baiat in mana si imoblizandu-l punanadu-l pe jos si , i puse pila la gat
-Zi repede si cara-te!
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:29 am

Kaito privi usor surprins pila.
- Vezi sa o infigi pe langa trahee, alfei nu o sa o mai poti scoate.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:32 am

-hai nu-ti forta norocul baietasi, apasa umpic pe beregata lui, lasand o zgarietura usor cam adanca
-E destul de ascutita, nu crezi? Acum zi ce mama dracului vrei
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:38 am

- Oricum n-ai fashe rau nimenui.
Spuse cu obisnuitul sau accent pronuntat.
- Oricum, ai un volum din "Fratii Jderi"?
Intreba in cele din urma.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:41 am

-Atunci cum a ajuns tipu de-acolo asa? Facu un semn din cap aratand catre un colt in care era o poza cu un timp aproape mutilat
-E si-acum in spital si n-am folosit decat pila, oricum cred ca am, nu te misca! Il lasa liber aruncand pila pe masa si se intoarse catre bublioteca imensa
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:42 am

- Nu la easta ma refeream draguta.
Zise uitandu-se prin camera.
- Vroieam sa spun ca nici nu cred ca mi-ar observa cineva lipsa, deci daca doresti sa iti ascuti pila esti libera.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:44 am

-Draguta nu imi pasa de viata ta sociala, ma intereseaza ca ai batut la usa si spune-i draguta cainelui tau sa cuiva din familia ta. VAzu romanul sus
-Daca vrei romanul ala da-mi un scaun, incearca sa vezi daca e stabil mai intai, ca nici nu stiu ce mai e intreg in debandada asta
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:47 am

Kaito se uita prin camera observand un scaun.
Dupa pozitia spatarului si sezutului sau isi dadu seama ca era perfect stabil dinainte de a il fi incercat apasand cu mana pe acesta.
Il ridica asezandu-l langa fata.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:49 am

Se ridica pe scaun si-si tinu echilibrul. Ofta si lua romanul, insa odata cu el cazura si alte carti si ea sub ace carti
"MA-sa! "isi spuse si prinse cartile, vrand sa puna un picior jos
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:54 am

Kaito se intinse luang catile si ridicandu-se pe varfuri cu mana intinsa pana le puse la loc pe toate.
Privi o clipa trasaturile fetei studiindu-le pentru o fractiune de secunda. Mereu ii placuse sa memoreze oamenii.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 10:58 am

-Mdah, merci beacupe, acum ia nenorocire asta si fa-ti de lucru! Se intoarse cu spatele, apropindu-se de geam. Se punse balansuarul toci si se lasa grea, cu capul pe spate, impingandu-se in picioare. Ofta lung si adanc, de parce ceva o apasa. Poate ca asa era, avand in vedere ca era un dezastru in camera, geamurile n u pareau inchise de foarte mult timp, iar sticlele de wisky curgeau din plin pe podea, pervarz pe unde se apuca. Scrumierele erau pline si masina de scriis era la picoaorele ei. Defapt singurul loc ordonat din casa era cel din jurul balansoarului
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:02 am

- Mersi.
Spuse luand volumul si inclinandu-si capul a multumire desi fata era deja cu spatele.
Observa atitudinea ei cazuta.
- Pari foarte afectata de civa.
Obsserva.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:04 am

Isi lua ochelari de pe nas, lasandu-si mana pe langa manerul scaunului
-Asa si? Ridica iro nica o spranceana, muscandu-si buzele rosii, pana in ultimul strat al buzei
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:15 am

Kaito ii privi buzele rosii simtind dintr-o data obisnuita privire visatoare prinzand viata in ochii verzi, insa si-o reprima gandindu-se ca imaginea era mai degraba trista decat fascinanta.
Observa sangele mai rosu decat rujul curagnd pe buzele fetei.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:17 am

Ochelarii ii cazura din mainile-i reci, inghetate. I ridica icnet palma privindu-si unghiile rosii, zambind ironic, zambind ca si cum ar fi insemnat ceva
'Mi-ai spus Elizabeth, is-acum ma numesc ELizabeth, mi-ai spus ca-s dependenta de rosu si acum sunt" isi las amana greoaie pe langa corp
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:19 am

Kaito o mai studie timp de cateva clipe cu capul usor inclinat intr-o parte, uitand de el si de lucrurile din jur: avea un subiect artistic si isi concentra toate gandurile asupra lui, incercand sa deduca esenta fetei.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:23 am

Isi ridica un picior incordandu-l si se sprijini in maini, punandu-se in sezut. Isi pleca capul privind in gol, simtind cum parul ii cade pe fata, lipinduse. In camera era un gri predominant, iar singura lumina era de afara, intra odata cu vantul ce misca perdelele albe lungi, catre corpul obosit
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:28 am

Kaito continua sa o studieze cateva clipe formandu-si o imagine despre ea.
Ateriza inapoi in realitate cu un tresait usor.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:31 am

Trecu incet pe langa masina de scris, cu inima batandu-i puternic. Se opri in fata unui malder de harti, pe care le azvarli. Trase scaunul micut si se aseza la el, deschizand o claviatura prafuita. OFta indelung si-atinse una din clape simtind tremuraturi in corp. Privi clapele, acum imprecnate cu ea si imbibate in rosul ei fizic
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:33 am

Kaito renunta.
- Inca nu m-ai omorat.
Observa.
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:34 am

-Stiu, insa ti-o doresti? Intreba, continuand sa se joace cu tonurile melodiei pe care o canta
"Bucura-te, Elizabeth canta"
Sus In jos
LeMole Kaito
Admin
LeMole Kaito


Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 316
Karma : 5854
Reputatie : 4
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : still here

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:36 am

Kaito pur si simplu reunta.
Nu ii placea sa fie trata ca o statuie, mai ales cand putea sa faca si alte lucruri.
"Sacrificile pentru arta sunt un lucru, dar cand sunt o cauza pierduta nu se mai poate." isi zise intorcandu-se cu spatele si iesind din camera, murmurand un "multumesc pentru carte".
Sus In jos
http://x1x1x.poeticforum.com
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:38 am

Se opri cand pianul fu plin de sange.
'Van goh, si-a tatait urechia pentru arta, eu imi tai sufletul, ma intreb ce doare mai tare" Se simti vlaguita si se lasa grea, cazand pe jos, peste hartii si sticlele ce s-au spart.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Empty
MesajSubiect: Re: Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"   Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri" Icon_minitime

Sus In jos
 
Usa din spatele afisului " Nu intra pentru ca vei muri"
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intra dar nu iti va fi bine

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Resubiterla University  :: I : Universitatea Resubiterla :: Caminul studentesc :: Aripa de Est :: Camere fete-
Mergi direct la: