Resubiterla University
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Resubiterla University


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 A lonely place for my soule

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 11:59 am

Occ:topicul este deschis iar locul este in camera mea la miezul noptii
Bic:Tinand privirea ridicata la maiestoasa Luna si privindu-i razele cum se loveau usor de geam simteam cum amintirile cele uitate ma imbratisau si-mi sopteau la ureche cuvinte ce-mi raneau sufletul.Stand rezemat de peretele de langa geam avand doar pantalonii pe mine,picturile cele prafuite ma priveau neobosite parca vrand sa ma avertizeze de ceva
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:13 pm

Fuma o tigara plimbandu-se , uma de nevoie si nu-i placea, ina ceasta seara renunta la o parte din rosul ei. Auzea tocuri si negru, iar in viziunea de dupa ochelarii sai aburiti de frig se vazu o lumina
'Lume noua"
Se apropie cu pasi marunti, insa degeaba tocurile se auzeau strident pe gresia holului
-buna seara
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:15 pm

Mi-am intors privirea calma insa putin trist spre ea privind-o atat de profund incat aveai impresia ca-i citesc sufletul
-Buna seara


Ultima editare efectuata de catre Montero Rouje in Mier Apr 22, 2009 1:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:18 pm

Il privi obosita pe dupa rama ochelariilor. Il privi in timp ce stingea tigara si ofta si zambea ciudat si le facea pe toate
-Deranjez? Intra in camera, analizand tot ce se putea cu coada ochiului
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:19 pm

M-am intors spre ea
-Nu,nu deranjati
Spun privind-o atent
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:22 pm

Trase agonic usa in urma sa. Agonica fiind, pasi spre baiat iar tocurile ei sunau strident. Se opri in fata lui, privindu-l in ochii.
-Onde Calyope,...Elizabeth, facu o pauza scurta dar parca plina de claustrofobie si durere
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:24 pm

O priveam patrunzator in ochi zambind schitat
-Montero Vicentio,incantat
Spun eu luandu-i mana si sarutandui-o
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:25 pm

Coltul stang, rosu al gurii se contorsiona intr-un zambet usr ironic
-Incantata dle Vicentio


Ultima editare efectuata de catre Onde Calyope Elizabeth in Mier Apr 22, 2009 1:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:28 pm

Mi-am ridicat capul privirea mea ciocnindu-se ca ei intr-o armonie destul de perfecta
-Sa va servesc cu ceva?
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:34 pm

Isi ridica incet mana si isi impletici minutios degetele pe rama ochelarilor, dandu-i jos. Inca fixat pe rama, unghia degetului mare sclipea gri, un gri plans parca.Ofta zambind rosu
-Poate o cafea, sunt destul de beata. Rase finut
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:35 pm

-Nu cred ca o domnisoara atat de eleganta este...turmentata
Spun eu aducand cafeaua
-Va rog sa luati un loc
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:36 pm

In cele din urma Jasmine gasi cartile pe care le tot cauta . Le lua pe toate in brate, desi erau cam grele se chinui sa le care pana ce ajunse la o masa libera.
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:38 pm

Se aseza jos, punandu-si cafeaua in poala. Zambi ironic is-apoi rase incet si haotic
-Ba da, e beata de tigara si apa sarata, e beata de wisky-ul care s-a terminat pe dupamiaza, e beata de trairi si aberatii. Zambi in felul ei ciudat si ridica cafeaua pana la gura. Zambi incet si cadeobicei, rosu, facand o pauza inainte sa guste cafeaua
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:41 pm

-Dar aceasta betie o face atat de interesanta,atat de frumoasa si eleganta
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:43 pm

Ooc:nu-i nimic, da edit si posteaza la topic xD

Bic: Zambi, gustand cafeaua
-nu stiu, eu ma vad din interior, in rosu si gri si negru, ah da e buna cafeaua,
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:43 pm

Jasmine batu incep la usa , cascand plictisita in timp ce astepta ca cineva sa-i deschida.

Edit by LeMole Kaito:
Postare considerata spam. Editeaza sau primesti avertisment.
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:45 pm

-M abucur ca iti place..
Mi-am indreptat privirea spre geam
-Deseori viata e privita si caracterizata prin acele culori insa...daca o pana varsa o picatura de cerneala culorile se schimb
Am facut o pauza
-Intra,este deschis
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:45 pm

-Mr Vicentio, se pare ca asta seara sunteti foarte vizitat, sau poate aveati muafiri si eu m-am suprapus aiurea peste programul dumneavoastra? Intreba lasand ceasca jos
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:46 pm

Aceasta , la auzul spuselor baiatului , deschise usa, pasind incet in camera.
-Buna seara... deranjez ?
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:47 pm

-Nu am avut invitati draga mea iar prezenta ta este o incantare pentru privirile mele
M-am uitat la faat ce intra
-Intra te rog,nu deranjezi
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:48 pm

Isi puse o mana sub ceasca, analizand cu coltul ochiului tanara ce tocmai intra in camera. Zambi prin conturul buzelor si privi cand la baiat cand la fata, miscand mana pe ceasca odata la cateva clipe parca masurate
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:48 pm

Jasmine intra in camera , apoi isi indrepta privirea spre baiat .
-Eu sunt Jasmine...
Sus In jos
Montero Rouje

Montero Rouje


Leu Cocos
Numarul mesajelor : 70
Karma : 5577
Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 30
Localizare : departe in lumea unde un scriitor isi pierde sufletul

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:51 pm

-Numele meu este Vicentio.Te rog sa iei un loc draga
Spun avand o voce groasa insa calma
Edit by LeMole Kaito:
Postare considerata spam. Editeaza sau primesti avertisment.


Ultima editare efectuata de catre Montero Rouje in Vin Apr 24, 2009 8:42 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Jasmine

Jasmine


Numarul mesajelor : 31
Karma : 5542
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/04/2009

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:52 pm

-Ma bucur sa te cunosc.Spuse ea , in timp ce se aseza pe canapea .

Edit by LeMole Kaito:
Postare considerata spam. Editeaza sau primesti avertisment.
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Leu Mistret
Numarul mesajelor : 77
Karma : 5591
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Stare de spirit : Stare alba"SI-i toamna si iarna/ Coboara impreuna/ Si ploua si ninge/ Si ninge si ploua"[Bacovia-Moina]

A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitimeMier Apr 22, 2009 1:53 pm

OOC: ma scuzaiti, insa pentru ca acum suntem trei, avem ceva de rezolvat conform regulei 7.' Incercati sa stabiliti de la inceput in ce ordine se posteaza, ca nici un personaj sa nu fie exclus din poveste datorita unei absente sau datorita activitatii mai bune a altor personaje.: Trebuie sa alegem cum postam, Vicentio fiind camera ta, ai cuvantul

Bic: Se rezema de spatarul canapelei, trecandu-si piciorul stang peste piciorul drept, simtind fusta crem ridicandu-se pe muschii picioarelor sale. Zambi usor deranjata de fusta
'Trebuia sa ma schimb cand am venit de la munca!"
Sus In jos
Continut sponsorizat





A lonely place for my soule Empty
MesajSubiect: Re: A lonely place for my soule   A lonely place for my soule Icon_minitime

Sus In jos
 
A lonely place for my soule
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Resubiterla University  :: I : Universitatea Resubiterla :: Caminul studentesc :: Aripa de Est :: Camere baieti-
Mergi direct la: